O autorze
Od 1993 roku jestem związany z Zakładem Psychologii Zwierząt, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Początkowo jako student, potem jako doktorant (1996), a od roku 2000 do chwili obecnej jako pracownik. To unikalne w skali kraju miejsce pozwala mi na zajmowanie się tym, co interesuje mnie najbardziej, czyli genezą, ewolucją oraz funkcjami umysłu w świecie zwierząt.
Gdy ktoś mnie pyta, kim jestem z zawodu mówię, że jestem nauczycielem akademickim. Nie czuję się psychologiem w potocznym rozumieniu tego słowa, nie uważam się też za wyjątkowego badacza, aby mówić o sobie, że jestem naukowcem. Mam to szczęście, że pracuję wśród zwierząt i ze zwierzętami.

Na tropie zwierzęcego umysłu

Jakiś czas temu pewnien nauczyciel biologii z małego miasteczka, zapytał mnie czy nie ma aktualnych książek o zachowaniu zwierząt w dziedzinie psychologii porównawczej. Potem były kolejne takie zapytania od innych ludzi zajmujących się uczeniem młodzieży. Po trzech latach pracy, przeczytaniu ponad 500 pozycji bibliograficznych udało mi się wreszcie napisać coś, co jest książką naukową, ale przeczytać ją może każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem.

Może to nie ładnie robić sobie taką autoreklamę, ale kto dziś czyta książki naukowe? Kto je wogóle kupuje???

Jakiś czas temu pewnien nauczyciel biologii z małego miasteczka, zapytał mnie czy nie ma aktualnych książek o zachowaniu zwierząt w dziedzinie psychologii, porównawczej. Potem były kolejne takie zapytania od innych ludzi zajmujących się uczeniem młodzieży. Po trzech latach pracy, przeczytaniu ponad 500 pozycji bibliograficznych udało mi się wreszcie napisać coś, co jest książką naukową, ale przeczytać ją może każdy, kto umie czytać ze zrozumieniem.Po blisko dziesięciu latach od opublikowanej, przetłumaczonej pozycji pt. Umysły zwierząt Donalda R. Griffina mogę powiedzieć, że oto jest pierwsza książka napisana o etologii poznawczej w Polsce, opisująca także oprócz światowych doniesień, badania i eksperymenty prowadzone w Polsce. Każdego kto pracuje ze zwierzętami, lubi zwierzęta, interesuje się ich zachowaniem mogą zainteresować w książce poruszane zaganienia związane z komunikacją i językiem, kompetencjami numerycznymi i liczeniem, użyciem i wytwarzaniem narzędzi, teorii umysłu, mentalnych podróżach w czasie, a także świadomości i samoświadomości u zwierząt. Zapraszam do lektury 200 stron o najnowszych doniesienach na temat badań umysłów innych niż ludzkie. Będzie to dla mnie duża satysfakcja za 3 lata pracy.

Książka dostępna od czerwca 2013.
Cena detaliczna ok. 35 złotych.
format: B-5
ISBN: 978-83-7383-627-3
liczba stron: 208
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: twarda
uwagi: wydanie pierwsze

Spis treści do pobrania
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...